Senarai Nama-Nama Peserta Regata Brunei Darussalam 2012
Senarai Nama-Nama Peserta Bagi Acara Lumba Perahu
Kategori Acara Khas
- Pasukan Orang-Orang dikurniakan gelaran
- Pasukan Setiausaha-Setiusaha Tetap dan Timbalan-Timbalan Setiausaha Tetap
- Pasukan Ahli Jawatankuasa Regata Brunei Darussalam
- Pasukan Penghulu, Ketua Kampong, Ketua Rumah Panjang
Kategori Acara Antara Kementerian-Kementerian
- Jabatan Perdana Menteri
- Kementerian Hal Ehwal Dalam Negeri
- Kementerian Pembangunan
- Kementerian Pertahanan
- Kementerian Perindustrian dan Sumber-Sumber Utama
- Kementerian Kebudayaan Belia dan Sukan
- Kementerian Pendidikan
- Kementerian Perhubungan
- Kementerian Hal Ehwal Ugama
- Kementerian Kewangan
- Kementerian Kesihatan
Peserta Tempatan
- Pasukan Tamoi 'A'
- Pasukan Tamoi 'B'
- Pasukan Kampong Lurong Dalam
- Pasukan Kampong Saba 'A'
- Pasukan Kampong Saba 'B'
- Pasukan Kampong Setia 'A'
- Pasukan Kampong Setia 'B'
- Pasukan Kampong Tarap Bau
- Polis dan kejiranan Kg Sungai Bunga A
- Polis dan Kejiranan Kg Sungai Bunga B
- Belia Berwawasan Kg Sungai Bunga 'A'
- Belia Berwawasan Kg Sungai Bunga 'B'
- Pasukan Remz Gym A
- Pasukan Remz Gym B
- Pasukan Vateran Tradisional Boatrace 'A'
- Pasukan Vateran Tradisonal Boatrace 'B'
- Pasukan Tutong
- Pasukan Polis Di-Raja Brunei
- Raja Helang Laut
Peserta Luar Negeri
- Pasukan Merudi, Miri Sarawak
- Pasukan Bekenu Sibuti / Miri
- Pasukan Oriental / Sabah
- Pasukan Kuala Lawas
- Pasukan Punang
- Pasukan Awat-Awat, Lawas (Pasukan Jemputan Negara Brunei Darussalam)
- Pasukan Lon Bawang
- Pasukan Mangkalap
- Pasukan Limpaku Pinang
- Pasukan Kementerian Kebudayaan Belia dan Sukan Sabah(Pasukan Jemputan Negara Brunei Darussalam)
- Sambas, Kalimantan Indonesia (Pasukan Jemputan Negara Brunei Darussalam)
- Pasukan Kampung Dato Kuala Lawas , Lawas(Pasukan Jemputan Negara Brunei Darussalam)
Senarai Nama-Nama Perserta Bagi Acara Perahu Tambang
Peserta Tempatan
- Sumor Tujuh
- Burak 212
- Honda 222
- Pemburu Juara
- Tajul Ashikin
- Baby Boneka 767
- Jerung Juara
- Singa Utara
- Laila Isabela
- Mercury 7
- Remz Gym
- Warisan Alam
Peserta Luar Negeri
- Frarari 88, Limbang, Sarawak
- Laser Line 0.1, Limbang, Sarawak
- Laser Line 0.3, Limbang, Sarawak
- Laser Line 0.8, Limbang, Sarawak
Senarai Nama-Nama Perserta Bagi Acara Jet Ski
Peserta Tempatan
- Chirstopher Keasberry
- Hj Idzam Norhaidi Hj Mashud
- Gabriel Cheong
- Jasni Hj Saniah
- Baharuddin Zainuddin
- Seri Amir Mahadhir Hj Morshidi
- Seri Mashud Muliadi Hj Morshidi
- Zainuddin bin Dato Marsal
- Dzul Iskandar Abdullah
- Pg Shahryimin Pg salim
- Ak Hj Abd Ghani Pg Hj Suhaili
- Helmie bin Hj Bujang
- Najib bin Nasarudin
- Zaidi Zulkifli
- Hj Zainal bin Zulkifli
Peserta Luar Negeri
- Rosli bin Bagat, Miri Sarawak
- Mohamad Shaffiee Bakir, Miri Sarawak
- Hidair bin Armin, Miri Sarawak
- Mohd Saiful Bahrien, Miri Sarawak
- Awang Mohammad Zainuddin bin Hj Gembar Miri Sarawak
Senarai Nama-Nama Perserta Bagi Acara Boat Laju
Peserta Tempatan
- Tiong Racing Team
- Asian Racing Team
- Miratrisya Belait
- Seri Kalong Brunei
- Serilaila
- Suka-Suka
- Nurul
- Ibrahim Racing Team
- Glory
- Burak Racing Team
- Black
- Along
- Top Gun
- RX 7
- Bunut Racing Team
- Jen-4
- Signature
- Red Eagle
- Eightu Ninety
- Fifa
- RX-8
- X-Treme 26
- Glory 3
- Wira Racing Team
- Al-Wudud
Peserta Luar Negeri
- WRC, Limbang ,Sarawak
- Mahligai sibu , Sarawak
- Bintulu Racing Team, Sarawak
- Extreme Viking, Kuching, Sarawak
- Robinson Limbang, Sarawak
- Seri Kalalong, Bintulu, Sarawak
Senarai Nama-Nama Perserta Acara Boat Laju F2
Peserta Tempatan
- 2 Hak
- Hooters, Brunei
- Catamaran Brunei Darussalam
- Miratrisya
Peserta Luar Negeri
- Extreme Viking Australia
- Mahligai Sibu , Sarawak
- Asian Diver Machiney Terengganu
- Extreme Viking, Kuching, Sarawak
- Hooters, Australia
Jumlah Peserta Dalam Negeri: 640 orang peserta
Jumlah Peserta Luar Negeri: 485 orang peserta
Jumlah keseluruhan peserta: 1125 orang peserta